اخبار و مقالات

انواع خودرو های آتش نشان

امروزه برای اطفای حریق، عملیات نجات و سایر خدمات امدادی و ایمنی، دامنه وسیعی از انواع خودرو‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای تقسیم‌بندی خودرو‌های آتش‌نشانی روش‌‌های مختلفی وجود دارد. به عنوان مثال در یک تقسیم‌بندی، براساس ظرفیت خودرو، خودرو‌های آتش‌نشانی را در دو مجموعه تقسیم کرده‌اند؛ مجموعه اول شامل دو گروه سواری‌‌های ستادی و گروه استیشن، ون و وانت می‌شود و مجموعه‌ دو شامل خودرو‌های نیمه‌سنگین و سنگین شامل 4 گروه کامیون‌‌های دومحور، کامیون‌‌های سه‌محور، کامیون و کشنده‌های سه‌محور به بالا و خودرو‌های پشتیبانی می‌شود. در تقسیم‌بندی دیگر،خودرو‌های آتش‌نشانی براساس نوع کاربری به هشت گروه دسته‌بندی شده‌اند.

به همت مرکز نوآوری و پارک فناوری شهرداری تهران، نخستین جشنواره و نمایشگاه محصولات و خدمات هوشمند ایران برگزار می شود

این رویداد که بزرگترین گردهمایی مبتکرین و مخترعین،کارآفرینان، سرمایه گذاران ،شرکت های دانش بنیان ،متخصصین و پژوهشگران فناوری های هوشمند محسوب می شود در دو قسمت جشنواره و نمایشگاه اجرا می گردد. در بخش جشنواره علاقمندان می توانند در دو بخش ایده،طرح و یا اختراع تجاری سازی نشده و محصول و یا خدمات فناوری های هوشمند تجاری سازی شده شرکت نموده و پس از ارزیابی در بخش برترین ها با همگروهان خود رقابت و درصورت تایید کمیته داوران مدالیون های برترین های فناوری های هوشمند را دریافت نمایند

ششمین نمایشگاه لوازم خانگی، آشپزخانه، دکوراسیون و مبلمان اربیل

یکی از بزرگترین رویدادهای صنعت لوازم خانگی، آشپزخانه و دکوراسیون در منطقه در سال 2016 در اربیل عراق تحت عنوان نمایشگاه لوازم خانگی، آشپزخانه، دکوراسیون و مبلمان اربیـــل– عراق

آخرین مهلت ارسال مقاله به همایش ملی «معماری، شهر و آینده»

آخرین مهلت ارسال مقاله به همایش ملی «معماری، شهر و آینده»

نخستین همایش ملی «معماری، شهر و آینده»، 20 دی‌ماه امسال در دانشگاه آزاد اسلامی ماهشهر برگزار می‌شود.

احمدرضا کابلی، دبیر علمی نخستین همایش ملی معماری، شهر و آینده در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: پس از برگزاری موفق همایش‌های داخلی و با هدف ارتقای سطح علمی دانشجویان و افزایش ارتباط دانشگاه و صنعت تصمیم به برگزاری این همایش در سطح ملی گرفته شد.

وی با بیان این‌که زمان برگزاری همایش 20 دی‌ماه خواهد بود، گفت: این همایش نخستین همایش ملی در حوزه معماری در خوزستان است؛ علاقه‌مندان تا پایان روز 27 آبان‌ماه فرصت دارند تا چکیده مقالات خود را از طریق وبسایت رسمی همایش به نشانی ncacf.mhriau.ac.ir به دبیرخانه همایش ارسال کنند.

کابلی در خصوص محورهای همایش گفت: معماری در شهرسازی معاصر، معماری اسلامی و توسعه پایدار، برنامه‌ریزی، مدیریت و طراحی شهری فضای سبز و محیط‌زیست شهری، انسان‌شناسی و روان‌شناسی محیط، افق‌های جدید در معماری و شهرسازی، فناوری‌ها و مصالح جدید در معماری، اقلیم، معماری و انرژی‌های نو، شهر زیست‌پذیر و معماری بدون معمار، از مهم‌ترین محورهای این همایش هستند.

وی تصریح کرد: محورهای همایش به گونه‌ای مشخص شده‌اند تا مسؤولان بتوانند از مقالات ارائه‌شده در این همایش، در معماری شهری استفاده کنند؛ آخرین مهلت ثبت‌نام در این همایش هفتم آذرماه خواهد بود و زمان اعلام نتایج داوری نیز سوم آذرماه تعیین شده است.

  برچسب ها